Godne pożegnanie bliskiej osoby – poznaj najpiękniejsze propozycje wieńców na pogrzeb

Najczęściej kwiaty kojarzą się ze świętowaniem różnego rodzaju okazji i jubileuszy. Jednak czasami mają zastosowanie w mniej radosnych chwilach. Są m.in. nieodzowną częścią pogrzebu. Dzięki nim wyraża się żałobę i szacunek do zmarłej osoby, więc ważne jest, aby wybrać je dobrze. Oferta kwiaciarni 123 Kwiaty to nie tylko klasyczne wieńce pogrzebowe wykonane z tradycyjnych kwiatów, ale też nowoczesne kompozycje o nietypowym kształcie złożone z np. margaretek, róż, goździków czy lilii. Doskonale wiemy, jak ciężko zdecydować się na odpowiedni bukiet w takiej sytuacji, dlatego przygotowaliśmy zestawienie najpiękniejszych propozycji wieńców na cmentarz. Sprawdź ofertę internetowej kwiaciarni i zamów dostawę kwiatów, które najlepiej opiszą uczucia, jakimi darzysz zmarłą osobę.

Symboliczne znaczenie kwiatów pogrzebowych

Jeśli nie wiesz, jakie wiązanki pogrzebowe wybrać, postaw na tzw. mowę kwiatów. Symboliczne znaczenie każdego z nich opisuje uczucia, jakimi darzyłeś zmarłego bądź odczucia, które towarzyszą Ci w tym trudnym momencie. Wieniec na cmentarz może być złożony m.in. z:

  • Róż – jedne z najbardziej szlachetnych kwiatów, którymi chętnie obdarowujemy bliskich w różnych sytuacjach. Są oznaką szacunku i miłości, dlatego najczęściej kupowane są na grób najbliższej rodziny i przyjaciół.
  • Lilii – piękne i okazałe kwiaty, symbolizujące współczucie. Są idealne np. dla bliskiej osoby, Twojego partnera czy znajomego.
  • Margaretki – utożsamiane z przyjaźnią, życzliwością i sympatią. Najlepszy rodzaj na ostatnie pożegnanie przyjaciół.
  • Gerbery – symbolizują uznanie i są wyrazem piękna. Bardzo ładnie prezentują się zarówno samodzielnie, jak i z innymi rodzajami kwiatów. Sprawdzą się na pogrzebach tych, którym wiele się zawdzięcza.
  • Chryzantemy – to najczęściej wybierane kwiaty na cmentarz, bo stanowią symbol smutku, rozpaczy i pożegnania. Są więc odpowiednie dla niemal każdej osoby, która była ważna w Twoim życiu.

Dodatkowo każdy z bukietów warto przyozdobić np. mieczykami, goździkami czy kaliami, które doskonale podkreślą całość kompozycji. W naszej kwiaciarni 24h zamówisz kwiaty na dowóz, których dostawa realizowana jest w wybranym przez Ciebie dniu pocztą.

Kolor wiązanki pogrzebowej

Wybierając kwiaty na cmentarz, warto również zwrócić uwagę na ich kolorystykę. Ma ona ukryte znaczenie i może wiele przekazać o uczuciach, jakimi darzyłeś zmarłą osobę. Zamawiając wieńce pogrzebowe koloru:

  • białego – wyrażasz szacunek i uznanie,
  • żółtego – pokazujesz przywiązanie oraz mocne więzi,
  • czerwonego – symbolizujesz Twoją miłość i oddanie.

Dobór odpowiedniej wiązanki pogrzebowej powinien zależeć od stopnia zażyłości i relacji, jaka wiązała Cię ze zmarłą osobą. W naszej internetowej poczcie 24h z kwiatami znajdziesz również wieńce mieszane kolorystycznie. Są one idealne, jeśli nie wiesz, na jaki kolor się zdecydować. Dodatkowo w kwiaciarni 123 Kwiaty dostępne są nie tylko klasyczne kompozycje, ale również nowoczesne bukiety. Wszystkie te propozycje możesz wygodnie zamówić online, a poczta dowiezie je pod wskazany adres.

Kieruj się wspomnieniami

Jeśli zmarła osoba miała np. swój ulubiony rodzaj czy kolor kwiatów lub z danym bukietem wiążesz jakieś szczególne wspomnienia, to warto zdecydować się na niego jako wieniec pogrzebowy. W takich przypadkach nie kieruj się symboliką ani znaczeniem poszczególnych elementów kompozycji, tylko postaw na rozwiązanie, które według Ciebie będzie najlepszym ostatnim pożegnaniem danej osoby.

Wieniec pogrzebowy z dostawą

Pogrzeb bliskiej osoby to zawsze trudny czas, w którym ciężko zebrać myśli i skupić się na wyborze odpowiedniej wiązanki. Dlatego stworzyliśmy zestawienie, które pozwoli zaoszczędzić Ci  wysiłku. Dodatkowo dostawa kwiatów realizowana jest poprzez pocztę, dzięki czemu nie musisz w tych niełatwych chwilach odwiedzać pobliskich kwiaciarni, aby znaleźć odpowiedni wieniec. Jeśli szukasz idealnej kompozycji na cmentarz lub pogrzeb bliskiej osoby z dowozem, zapoznaj się z naszymi wyjątkowymi propozycjami wiązanek pogrzebowych.