Kwiaty na Dzień Babci – jakie wybrać na prezent?

Dzień Babci to święto przypadające 21 stycznia – w ten dzień wnuki składają życzenia swoim babciom i obdarowują je prezentami. W Polsce pomysł na uhonorowanie babć własnym świętem pojawił się w połowie lat sześćdziesiątych XX wieku, za sprawą tygodnika „Kobieta i życie”. Co ciekawe, Dzień Babci nie jest obchodzony w każdym kraju w tym samym czasie – razem z Polską 21 stycznia celebrują to święto Bułgaria i Brazylia, ale już we Francji przypada ono w pierwszą niedzielę marca, a w Hiszpanii 26 lipca.

Przyjęło się, że w Dniu Babci wnuki wręczają  swoim ukochanym babciom własnoręcznie przygotowane laurki, czekoladki oraz kwiaty. Każda babcia jest inna: jedne lubią odpoczywać w domowym zaciszu, inne preferują aktywny tryb życia. Jednak łączy je jedno – nasza miłość i podziękowanie za to, że z troską oddają się opiece nad dziećmi i wnukami.

Jaki bukiet wybrać na Dzień Babci?

Wszystkie Babcie cenią sobie upominki w postaci kwiatów, dlatego warto w tym wyjątkowym dniu obdarować bliską naszemu sercu osobę przepięknym bukietem. Jeszcze do niedawna koniec stycznia był okresem, gdy świeże kwiaty były towarem deficytowym, ale na szczęście dzisiaj pięknem wielu gatunków roślin można cieszyć się przez cały rok.

W styczniowym bukiecie dla babci mogą pojawić się nie tylko różnokolorowe róże, ale także tulipany, gerbery lub lilie. Największą popularnością cieszą się kompozycje mieszane, które mogą składać się np. z białych lilii i róż z zielonym przybraniem, świeżych róż i alstromerii w kolorystyce biało-różowej czy z kremowych róż, irysów, fioletowych goździków i dodatku zieleni dekoracyjnej.

A może kwiaty doniczkowe?

Rośliny doniczkowe może nie prezentują się tak atrakcyjnie, jak bukiety czerwonych róż czy wielobarwnych gerber, ale są znacznie trwalsze od kwiatów ciętych i dają przyjemność o wiele dłużej. Poza tym babcie będą chętniej opiekować się takimi roślinami, jeśli otrzymają je w podarunku od wnuczki czy wnuczka. Najpopularniejszymi kwiatami doniczkowymi są obecnie storczyki, ale babci możemy też podarować anturium, hiacynt czy cyklamen, zwany popularnie fiołkiem alpejskim.

Jeśli zależy Ci na oryginalnym podarunku, zamiast klasycznego bukietu możesz zdecydować się na elegancki kosz upominkowy. W koszu odnajdą się nie tylko kwiaty cięte czy doniczkowe – tego typu upominek można wzbogacić o dodatkowe elementy takie jak np. czekoladki, tort, owoce czy butelka Biovitalu. I najważniejsze: wcale nie musisz czekać na 21 stycznia, aby obdarować swoją babcię. Z całą pewnością ucieszy ją każdy wyraz wdzięczności, nawet bez okazji.

Wpis edytowany 19.01.2020