Walentynki – najlepsze pomysły na prezent

Święto Zakochanych na całym świecie przypada na dzień 14 lutego. To okazja do obdarowania ukochanej osoby, tym co lubi najbardziej oraz zorganizowania romantycznej kolacji we dwoje. Co sprawi największą radość partnerowi lub partnerce? Propozycji jest bardzo wiele, a wszystko uzależnione jest od kilku czynników, w tym stażu związku oraz osobistych preferencji „obiektu westchnień”.

Co na Walentynki dla niej?

Romantycznym i chyba najbardziej klasycznym prezentem dla kobiety są kwiaty. Przyjęło się, że w Walentynki obsypuje się ukochaną czerwonymi różami które są symbolem miłości i namiętności. Nie musi być to jednak schemat. Także inne gatunki ułożone w oryginalnym bukiecie mogą zastąpić najpiękniejsze na świecie słowa. Dużym powodzeniem cieszą się także frezje, eustomy, goździki, storczyki, alstremerie i tulipany. Ostatnim trendem są także flowerboxy czyli kompozycje florystyczne umieszczone w gustownych pudełkach.

Poza podarowanymi od serca kwiatami, popularnymi prezentami są:

  • czerwone lub różowe wino w towarzystwie czekoladek w kształcie serca,
  • perfumy (poleca się je osobom, które pozostają w długich relacjach i znają upodobania swojej dziewczyny, narzeczonej lub żony),
  • ciepły koc do ogrzania się we dwoje,
  • książka ulubionego pisarza, najlepiej beletrystyka z wątkiem miłosnym,
  • aromatyczna herbata lub kawa w zestawie z kubkiem,
  • zdjęcie w ramce,
  • osobisty planner lub notes do spisywania myśli,
  • ciepłe, skórzane rękawiczki,
  • zaproszenie do kina, teatru lub karnet na masaż,
  • dwuosobowy wyjazd na weekend do SPA,
  • koronkowa bielizna,
  • biżuteria,
  • płyta z muzyką ulubionego wokalisty.

Oryginalne pomysły są jednak największą niespodzianką. Tym bardziej prezenty wykonywane samodzielnie. Mężczyzna, który pragnie sprawić swojej kobiecie przyjemność, powinien pomyśleć o zorganizowaniu romantycznej kolacji przy świecach. Najlepiej jest, gdy sam przygotuje wszystkie potrawy. Jeśli jednak jest to dla niego zbyt duże wyzwanie, może zamówić je z dobrej i sprawdzonej restauracji. Wówczas do jego obowiązków należeć będzie jedynie stworzenie miłosnej oprawy takiego spotkania. Konieczne będą świece, spokojna muzyka, przyciemnione światło oraz butelka dobrego wina.

Co na Walentynki dla niego?

Kupno prezentu na Walentynki dla mężczyzny może wydawać się dość kłopotliwe. Ciężko jest bowiem dobrać podarunek dla kogoś, kto twierdzi, że ma już wszystko. Dzień Zakochanych rządzi się swoimi prawami i można wówczas pokusić się o wyjątkową niespodziankę. Co jednak wybrać, aby ukochany był zadowolony? Wiele zależy od jego pasji i osobistych upodobań. Mimo że etykieta nie zakazuje dawania panom kwiatów, to w relacjach damsko-męskich nie jest to przez nich mile widziane.

Aktywnemu mężczyźnie można zakupić sportowy zegarek – smartwatch, który jest pomocny w monitorowaniu ćwiczeń fizycznych, osiągnięć biegowych oraz ilości pokonywanych dziennie kroków. Jeśli jest kibicem piłki nożnej, dobrym pomysłem jest obdarowanie go koszulką klubową (najlepiej z autografem znanego sportowca). Przydatnym gadżetem dla miłośnika siłowni są także słuchawki bezprzewodowe, które nie krępują ruchów. Ciekawym rozwiązaniem jest również wielofunkcyjna torba, do której zmieszczą się odzież, ręczniki i inne elementy niezbędne podczas treningu.

Panowie ceniący sobie klasykę z pewnością będą zadowoleni z ponadczasowego, skórzanego paska lub eleganckiego szalika. Nie pogardzą również flakonem męskich perfum. Oczywiście jest to opcja dla kobiet, które dysponują nieco większym budżetem. Zazwyczaj tego rodzaju prezenty kupuje się w wieloletnich małżeństwach. U par z krótkim stażem, tak drogocenny podarunek może okazać się zbyt krępujący i zobowiązujący.

Jeśli finanse nie pozwalają na zakupowe szaleństwa, zawsze warto zaprosić ukochanego na domową, romantyczną kolację przy świecach. Spędzenie wspólnego czasu w zaciszu domowego ogniska, podczas którego można obejrzeć komedię o zabarwieniu miłosnym to jeden z najmilszych prezentów, jakie można sprawić partnerowi. Wystarczy ugotować ulubioną potrawę (ważne, aby była lekkostrawna) i zadbać o odrobinę słodyczy.

Wpis edytowany 10.02.2020