Ile kosztuje bukiet róż?

ilep owinien kosztowac bukiet róż

Nie bez przesady bywa nazywana królową kwiatów róża. Jest symbolem piękna, elegancji i gorącej miłości. Może być wręczana na wiele okazji i zupełnie bez powodu. Najpiękniej wygląda w bukiecie — ile może on kosztować? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule – sprawdź!

Dlaczego warto wybrać róże?

Jej wyjątkowość doceniana jest już od wieków — w starożytności łączono różę z Wenus i Afrodytą, boginiami piękna, wdzięku i miłości. Jak one miała budzić podziw i pożądanie. To właśnie tym kwiatem najczęściej wyrażano uczucia ukochanej kobiecie, dlatego sama róża jest również symbolem tajemnicy i poufności — miała być jedynym świadkiem czułych wyznań. Dzisiaj jest najczęściej uprawianym kwiatem — w profesjonalnych szklarniach i w przydomowych ogrodach. To także jedna z najchętniej kupowanych roślin — niezwykle uniwersalna, a zatem sprawdzi się na wiele okazji.

Jeśli chcesz sprawić radość bliskiej Ci osobie — podziękować za opiekę, pogratulować narodzin dziecka lub zdanego egzaminu czy też wysłać kwiaty z okazji urodzin, rocznicy lub Dnia Kobiet — róża sprawdzi się idealnie.

Cena bukietu z róż

Cenisz sobie klasykę i przekonałeś się do zakupu tego kwiatu? Zastanawiasz się, ile może kosztować bukiet róż lub od czego zależna jest jego cena? Jak pewnie przypuszczasz — na wszystko wpływ ma kilka czynników.

Kolor

Nie bez znaczenia okazuje się kolor róży, którą chcesz podarować. Pomarańczowe lub herbaciane symbolizują optymizm, a także wiarę, że wszystkie troski znajdą pomyślne rozwiązanie. Te w kolorze brzoskwiniowym często wybierane są dla ukochanej mamy czy babci, a także na prezent z okazji zdanego egzaminu lub jubileuszu. Żółte natomiast nacechowane są pejoratywnie — jak inne kwiaty, tak i takie róże nie są popularne wśród klientów kwiaciarni i poczty kwiatowej. Oznaczają zdradę, niewierność i zazdrość — chociaż ich odcień jest niezwykle piękny i głęboki, ciężko znaleźć jego miłośników.

Róże w kolorze bieli mają oznaczać czystość, a także słodką i niewinną miłość — to barwa zarezerwowana dla panien młodych, a takie kwiaty często wplatane są w ślubny bukiet.

Najdroższą i równocześnie najbardziej pożądaną jest róża w kolorze soczystej, krwistej czerwieni. To ta barwa, jak łatwo się domyślić, symbolizuje głęboką, trwałą i gorącą miłość — ten kolor przypisywany jest zakochanym i cichym adoratorom. Czerwona róża jest najbardziej kosztownym kwiatem ze wszystkich odcieni ten rośliny.

Rozmiar

To ile zapłacisz za bukiet róż, jest także uwarunkowane liczbą kwiatów, którą owa wiązanka będzie liczyła. Za klasyczny bukiet średnich, czerwonych róż w kwiaciarni stacjonarnej należy liczyć od 80 zł do nawet kilkuset złotych. Kwota jest adekwatna do liczby pojedynczych kwiatów i ewentualnego przybrania — 80 zł to cena za 6-7 róż. Jeśli szukasz wiązanki składającej się z 12-13 sztuk opłata za nią będzie wynosić blisko 120 zł. Duży bukiet kwiatów wybierany przez zakochanych, który liczy 19 róż to koszt około 180 zł.

Kilkaset złotych to cena za naprawdę spore wiązanki, zazwyczaj kupowane na jubileusze i rocznice — jest warta każdego uśmiechu oczarowanej kobiety. Dla porównania nieco mniej kosztuje mały bukiet z róż w innym kolorze — za herbaciane zapłacisz niecałe 70 zł. Kwota za dużą wiązankę o tej barwie kwiatów to średnio 150 zł. Podobnie stawki wyglądają za białe i żółte warianty.

Podsumowanie

Jeśli nosisz się z zamiarem kupna bukietu za pośrednictwem poczty kwiatowej, nie musisz obawiać się, że z racji usługi dostawy cena okaże się dużo wyższa. Zazwyczaj koszty wiązanek zamawianych on-line są porównywalne do wariantów ze stacjonarnych punktów florystycznych.

Wybierając jednak kwiaty przez internet, masz większą pewność, że adresat otrzyma świeży bukiet prosto pod drzwi — poczta kwiatowa cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a zatem dostawy przyjmuje praktycznie codziennie. Kwiaciarnie on-line mają także większy asortyment — bez problemu kupisz w nich kwiaty w koszu czy flower-boxie