Sierpniowe kwiaty, czyli co króluje w bukietach w środku gorącego lata?

bukiet letni

Zamierzasz skorzystać z usług internetowej poczty z kwiatami? Chcesz się dowiedzieć, jakie gatunki warto wybrać do wakacyjnego bukietu? Zastanawiasz się, które z nich będą pasować na daną okazję, a zarazem wytrzymają we flakonie najdłużej? W takim razie zapraszamy do lektury! Dzięki niej poznasz specyfikę sierpniowych kwiatów i z łatwością podejmiesz trafną decyzję!

 

 

Bogactwo kolorów i wyjątkowych zapachów

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usługi internetowej poczty z kwiatami. Jest to nowoczesne, wygodne rozwiązanie, pozwalające oszczędzić czas oraz umożliwiające wyrażenie uczuć względem kogoś, z kim nie możemy spotkać się osobiście. Wysyłka eleganckiego bukietu to prosty sposób na sprawienie radości bliskiej osobie. Zamawiając kwiaty na dowóz, przekazujesz komunikat – myślę o Tobie i jesteś dla mnie ważny, nawet jeśli znajdujemy się daleko od siebie.

Warto również podkreślić, że istnieje szczególna grupa klientów poczty kwiatowej. Są to osoby, które nie mogąc uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu, decydują się na wysłanie wiązanki pogrzebowej. Jest to elegancki, a jednocześnie subtelny sposób na wyrażenie szacunku względem zmarłego oraz jego rodziny.

W sierpniu kwiaciarnie – zarówno te internetowe, jak i stacjonarne – mają szczególnie duże pole do popisu. W tym okresie wiele gatunków roślin kwitnie najpiękniej oraz najbardziej obficie, więc wybór jest ogromny. Duża ilość opcji może jednak stanowić pewien kłopot, zwłaszcza w przypadku, gdy nie znasz się na kwiatach i nie jesteś pewien, które powinieneś wybrać. Dlatego, aby ułatwić Ci podjęcie trafnej decyzji, przygotowaliśmy krótkie zestawienie. Mamy nadzieję, że z jego pomocą łatwo dokonasz udanego zakupu.

Jakie kwiaty wybrać do okolicznościowych bukietów?

Chcąc skorzystać z usług internetowej poczty z kwiatami, powinieneś przede wszystkim zastanowić się, czego właściwie oczekujesz. Podejmując decyzje dotyczące wielkości bukietu oraz rodzaju roślin, warto uwzględnić następujące elementy:

  • okazję, na jaką zamierzasz zamówić kwiaty na dowóz. Jeżeli jest to radosne święto, urodziny, imieniny lub rocznica ślubu, wskazane będą okazałe rośliny o fantazyjnych barwach. Jeśli jednak planujesz zamówić wiązankę pogrzebową, lepsze będą stonowane kolory,
  • wiek osoby, którą pragniesz obdarować. Zamawiając kwiaty z okazji osiemnastki, możesz pokusić się o kolorowy, a nawet nieco szalony zestaw. Kupując bukiet dla pani w starszym wieku, postaw raczej na bezpieczne połączenia kolorystyczne i klasyczną elegancję,
  • indywidualne preferencje tego, komu masz zamiar wysłać kwiaty. Niektórzy lubią nowoczesne, skromne kompozycje, inni przeciwnie – wolą tradycyjne bukiety.

Jak widzisz, wytycznych wcale nie jest tak wiele. Poniżej znajdziesz charakterystykę najpopularniejszych sierpniowych kwiatów, jakie możesz wysłać za pośrednictwem poczty internetowej.

hortensje bukiet

Hortensje – ponadczasowe rozwiązanie

Są to wyjątkowe rośliny o okazałych, kulistych kwiatostanach. Co ciekawe, ich barwa zależy od kwasowości gleby, na której są uprawiane. Dlatego mogą mieć bardzo interesujące kolory i świetnie nadają się zarówno do nowoczesnych kompozycji, jak i do klasycznych, ponadczasowych bukietów.

Trwałe i pokaźne mieczyki

Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, są to mocno wydłużone rośliny, osiągające nawet 120 cm. Warto podkreślić, że mieczyki, zwane też gladiolami, to kwiaty o dużej odporności na niesprzyjające warunki. Kwitną bardzo długo, a ze względu na swoją wysokość, świetnie komponują się z mniej efektownymi gatunkami. Dużą zaletą jest również fakt, że są one dostępne w wielu kolorach:

  • białym,
  • żółtym,
  • pomarańczowym,
  • czerwonym,
  • fioletowym,
  • różowym.

Królowa wszystkich kwiatów – róża

Jest to klasyka, która nie wychodzi z mody. Jeśli chcesz zamówić kwiaty na dowóz i nie jesteś pewien, co lubi osoba, którą zamierzasz obdarować, bukiet róż będzie bezpiecznym, ponadczasowym rozwiązaniem, które z pewnością zostanie docenione. Pamiętaj też, że są to rośliny stwarzające bardzo szerokie możliwości kompozycyjne. Doskonale wyglądają zarówno solo, jak i w towarzystwie innych gatunków.

Postaw na sezonowe kwiaty!

Korzystając z usług internetowej poczty z kwiatami, możesz łatwo wyrazić swoje uczucia oraz sprawić komuś wspaniałą niespodziankę. Mamy nadzieję, że dzięki naszym sugestiom łatwo wybierzesz zarówno gatunek roślin, jak i odpowiedni typ bukietu. Jeżeli poszukujesz inspiracji, sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy Ci w dokonaniu wyboru.